Reklama
Reklama

Poznań: parkomaty w sobotę przyjmują pieniądze na... poniedziałek

Od lutego w Poznaniu nie trzeba płacić za parkowanie w soboty w Strefie Płatnego Parkowania. Parkomaty w soboty jednak działają i przyjmują pieniądze za parkowanie w poniedziałek.

Na parkomatach w SPP nie pojawiła się informacja o tym, że parkowanie w soboty jest bezpłatne.. Widnieje tu jednak adnotacja: "opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00". Napis nie jest jednak bardzo widoczny i trzeba go poszukać na urządzeniu.
A co w sytuacji, gdy zapomnimy, że parkowanie w sobotę jest bezpłatne i wrzucimy pieniądze do automatu? Nie odzyskamy ich. Otrzymamy natomiast bilet parkingowy upoważniający nas do parkowania w tym miejscu w... poniedziałek. - Nie powinno tak być, że jak ja wrzucam w sobotę to mam zapłacony poniedziałek. Mnie poniedziałek w tym momencie nie interesuje - mówi poznaniak Maciej.

Sprawą zainteresowała się radna Maria Lisiecka-Pawełczak. - Nie każdy mieszkaniec, a tym bardziej osoby przyjezdne do naszego miasta w swojej niewiedzy płacą za parkowanie w soboty. Parkomaty wystawiają pokwitowania za parkowanie od poniedziałku rano. Ta sytuacja wprowadza w błąd i stwarza zły wizerunek miasta dla turystów przyjeżdżających samochodami i parkujących w wyznaczonych, legalnych miejscach - pisze w interpelacji radna. - Wnioskuję o wyłączenie parkomatów w soboty i w niedzielę mając szczególnie na uwadze argumenty wymienione wyżej - dodaje.

ZDM wyłączyć automatów w weekend nie może. Zachęca jednak osoby, które w okresie od 21.04.2012 do 28.01.2017 opłacały parkowanie w SPP w soboty do ubiegania się o zwrot pieniędzy. Szczegóły TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro