Reklama
Reklama

Miasto przejmuje pełną administrację nad poznańskimi cmentarzami

Nadzór nad nekropoliami objęły Usługi Komunalne, a zewnętrze firmy, które nadal będą wykonywały tam prace, pozostaną pod ścisłą kontrolą urzędników.

W czerwcu kończy się dwudziestopięcioletnia umowa ze spółdzielnią pracy Universum. Nadzorem nad nekropoliami zajmą się Usługi Komunalne. Będziemy bezpośrednio prowadzili księgi cmentarne i cała logistyka cmentarzy będzie w miejskiej jednostce - w Usługach Komunalnych. Natomiast rozważamy zlecenie na zewnątrz wykonania pewnych funkcji, a więc na przykład uzupełniania pewnych danych, prowadzeniu biur cmentarnych przez podmioty trzecie. W tym zakresie będzie przygotowany i ogłoszony w najbliższych dniach przetarg - mówi Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania. Każda z firm, również spółdzielnia Universum może stanąć do tego przetargu i zaproponować najkorzystniejsze warunki. Ale zmieni się to, że wszystkie opłaty cmentarne, a więc opłata za grzebanie, opłata za wjazd na cmentarz, za nadzór nad firmami kamieniarskimi to wszystko będzie dochód miasta - będzie bezpośrednio wpływało do budżetu miasta a my w zamian za prowadzenie pewnych zadań z zakresu logistyki cmentarzy będziemy płacić zarządcy wynagrodzenie - dodaje.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro