Reklama
Reklama

MPK chce mieć 100% tramwajów z niską podłogą

fot. Modertrans Poznań
fot. Modertrans Poznań

W 2019 roku po Poznaniu mają jeździć wszystkie Moderusy Gamma zamówione w Modertransie przez MPK. Będzie ich 50. Gdy pojazdy trafią do przewoźnika będzie on dysponować taborem tramwajowym w 80% z niską podłogą.

Zgodnie z podpisaną umową z Modertransem, do MPK ma trafić 50 niskopodłogowych Moderusów Gamma. Pierwsze wyjadą na poznańskie torowiska latem przyszłego roku, a ostatnie w 2019 roku. Jak informuje portal transport-publiczny.pl, po tej dostawie MPK będzie dysponować tramwajami w 80% z niską podłogą.

Docelowo jednak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce, by cały tabor tramwajowy był niskopodłogowy. - Pozostaną nam jeszcze tramwaje typu Moderus Alfa, dwukierunkowe GT8 i część najpóźniej modernizowanych pojazdów z rodziny 105N. W naszej strategii przewidzieliśmy w latach 2020-21 wymianę pozostałej reszty taboru, czyli 31 pociągów - mówi w rozmowie z transport-publiczny.pl Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Być może na wymianę kolejnych 31 pociągów uda się uzyskać dofinansowanie unijne. Przypomnijmy, że za dostarczenie 50 Moderusów Gamma MPK Poznań zapłaci blisko 400 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro