Reklama

Arena zamknięta, imprezy w innych lokalizacjach. Strażacy: "było dużo czasu" na podjęcie działań

Dżem zamiast w Arenie zagra na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a gala Iron Warriors Team II planowana na 18 marca została przesunięta na 8 kwietnia. Jej organizatorzy wierzą, że do tego czasu w Arenie będzie można organizować imprezy masowe.

O problemach z halą Arena pisaliśmy już w lutym. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały wówczas, że ze względu na negatywną opinię strażaków dotyczącą bezpieczeństwa w budynku, do odwołania nie będą się tu odbywać imprezy masowe.

Pierwsze nieprawidłowości związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym straż pożarna stwierdziła już dwa lata temu. - Było dużo czasu na działania, był ten termin wskazany - mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków. - Nieprawidłowości dotyczyły urządzeń zabezpieczających przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych, a także chodziło o modernizację czy przeglądy istniejącej instalacji przeciwpożarowej - dodaje. Do dziś niezbędnych prac nie przeprowadzono.

POSiR od początku tłumaczy, że dopiero w lutym otrzymał informację o problemach z ekspertyzą dotyczącą kwestii przeciwpożarowych w Arenie. Ekspertyzę przygotowała zewnętrzna firma na zlecenie Poznańskich Inwestycji Miejskich. Obecnie trwa wyjaśnianie jak to możliwe, że uwagi od strażaków nie dotarły do POSiR-u.

Obecnie trwają intensywne prace, by w Arenie ponownie mogły się odbywać duże imprezy. Powołano zespół, ustalono harmonogram prac. Już w ubiegłym tygodniu przeprowadzono symulację zadymienia w budynku. Wyniki były pozytywne. Latem miasto chce wydać na modernizację hali 4 miliony złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro