Reklama

Arena zamknięta, imprezy w innych lokalizacjach. Strażacy: "było dużo czasu" na podjęcie działań

Dżem zamiast w Arenie zagra na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a gala Iron Warriors Team II planowana na 18 marca została przesunięta na 8 kwietnia. Jej organizatorzy wierzą, że do tego czasu w Arenie będzie można organizować imprezy masowe.

O problemach z halą Arena pisaliśmy już w lutym. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały wówczas, że ze względu na negatywną opinię strażaków dotyczącą bezpieczeństwa w budynku, do odwołania nie będą się tu odbywać imprezy masowe.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Pierwsze nieprawidłowości związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym straż pożarna stwierdziła już dwa lata temu. - Było dużo czasu na działania, był ten termin wskazany - mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków. - Nieprawidłowości dotyczyły urządzeń zabezpieczających przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych, a także chodziło o modernizację czy przeglądy istniejącej instalacji przeciwpożarowej - dodaje. Do dziś niezbędnych prac nie przeprowadzono.

POSiR od początku tłumaczy, że dopiero w lutym otrzymał informację o problemach z ekspertyzą dotyczącą kwestii przeciwpożarowych w Arenie. Ekspertyzę przygotowała zewnętrzna firma na zlecenie Poznańskich Inwestycji Miejskich. Obecnie trwa wyjaśnianie jak to możliwe, że uwagi od strażaków nie dotarły do POSiR-u.

Obecnie trwają intensywne prace, by w Arenie ponownie mogły się odbywać duże imprezy. Powołano zespół, ustalono harmonogram prac. Już w ubiegłym tygodniu przeprowadzono symulację zadymienia w budynku. Wyniki były pozytywne. Latem miasto chce wydać na modernizację hali 4 miliony złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro