Reklama

Wiceminister MON wspiera odbudowę Pomnika Wdzięczności

Choć w ostatnich miesiącach niewiele dzieje się w sprawie odbudowy Pomnika Wdzięczności, to jej zwolennicy nie poddają się. Dziś spotkali się z wiceministrem MON, który wyraził poparcie dla odbudowy.

Pomnik Wdzięczności pierwotnie stał na pl. Adama Mickiewicza i był wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość. Pomnik został wysadzony przez hitlerowców w 1939 roku, a w ostatnich latach pojawił się pomysł jego odbudowy. Członkowie społecznego komitetu chcieliby, aby pomnik powstał nad Maltą, ale na to od wielu miesięcy nie zgadza się miasto -Pomnik tak czy owak powstanie. Nawet jeżeli będzie trzeba przeczekać obecnego prezydenta to przeczekamy. Z księdzem arcybiskupem społeczny komitet rozmawiał i ustaliliśmy, że jeżeli jest twarda blokada to trzeba po prostu cierpliwie czekać - mówił w grudniu ubiegłego roku prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący komitetu.

Jak dowiedziało się Radio Merkury komitet spotkał się dziś w tej sprawie z wiceministrem MON Wojciechem Fałkowskim, który złożył kwiaty pod znajdującą się na Jeżycach figurą Jezusa Chrystusa oraz miał powiedzieć, że blokowanie odbudowy pomnika jest dla niego niezrozumiałe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro