Reklama

Golęcin: za blisko milion złotych wyremontowano domki i szatnie dla sportowców

Wciąż trwa oczekiwanie na budowę nowoczesnej hali na poznańskim Golęcinie. Nie oznacza to jednak, że nic się tu nie dzieje. We wtorek otwarto po remoncie domki "ciechanowskie" oraz szatnie i sanitariaty.

W 2014 roku miasto przejęło od policji ośrodek sportowy na Golęcinie. Już wtedy było wiadomo, że w zdecydowanej najgorszym stanie są domki "ciechanowskie", w których zatrzymywali się lekkoatleci. Sportowcy korzystali z nich mimo to jeszcze przez cały 2015 rok. - Jedną z takich osób była zawodnicza AZS Poznań Patrycja Wyciszkiewicz, która w ubiegły weekend wraz z koleżankami z kadry zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 metrów - wyjaśnia Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

We wtorek domki oficjalnie otwarto po remoncie. A wymieniono w nich właściwie wszystko - okna, podłogę, drzwi, instalacje, docieplono ściany i położono nowe tynki. W środku są nowe meble. - W ramach prac udało się także wyremontować starą salkę rozgrzewkową i przekształcić ją w wygodne szatnie i sanitariaty. Do dyspozycji sportowców jest także sauna. Cały remont kosztował 950 tysięcy złotych - dodaje.

W zeszłym roku na Golęcinie udało się przeprowadzić remont wież oświetleniowych, a także zakupiono nowy sprzęt sportowy i urządzenia funkcjonujące w ramach siłowni zewnętrznej. - W najbliższym czasie na stadionie lekkoatletycznym wymienione zostanie nagłośnienie, oświetlenie (na ledowe), a okolice stadionu przejdą odświeżenie - kończy Daracz.

Wciąż trwa oczekiwanie na nową halę lekkoatletyczną, która ma tu powstać. A w niej 6-torowa bieżnia i miejsca do trenowania skoków wzwyż i skoków o tyczce oraz do pchnięcia kulą. Pomóc w sfinansowaniu budowy może Ministerstwo Sportu. Czy tak się stanie? Dowiemy się po 15 marca. Do tego dnia można wnioskować o dofinansowanie. Cała inwestycja ma kosztować około 30 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro