Reklama
Reklama

Park Rataje: wydłużono czas na składanie ofert w przetargu

W połowie lutego ogłoszono przetarg na wykonanie prac związanych z powstaniem Parku Rataje. Zainteresowanie przetargiem jest bardzo duże.

Gdy ogłaszano przetarg informowano, że zainteresowane firmy będą mogły składać swoje oferty do 10 marca. Sytuacja jednak się zmieniła. - W związku z dużym zainteresowaniem przetargiem, spółka PIM postanowiła wydłużyć termin składania ofert do 17.03. (piątek). Dzięki tej decyzji potencjalni wykonawcy będą mogli przygotować jeszcze atrakcyjniejsze oferty, co przyczyni się do wyboru najkorzystniejszej dla miasta i społeczności Poznania - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe powstanie Parku Rataje. Wśród prac są m.in.: roboty przygotowawcze wraz z inwentaryzacją położenia wszystkich istniejących instalacji, budowę ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowę skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury.

Park powstanie na terenie pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych na Ratajach. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 21 milionów złotych i ma się zakończyć latem przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro