Reklama
Reklama

Kajetan P. przejdzie badania w poznańskim szpitalu?

fot. Policja
fot. Policja

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, Kajetan P. podejrzany o brutalne zabójstwo młodej kobiety, ma przejść specjalistyczne badania w jednym z poznańskich szpitali.

Kajetan P. obecnie przebywa w poznańskim areszcie, konkretnie na oddziale szpitalnym aresztu. Z doniesień medialnych wynika, że mężczyzna miał być niepoczytalny w chwili popełniania morderstwa młodej kobiety w Warszawie. Miano też u niego stwierdzić chorobę psychiczną. Biegli jednak chcą przeprowadzenia dodatkowych badań z wykorzystaniem sprzętu, którego nie ma na oddziale w areszcie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Według Wyborczej specjalistyczne badania mają się odbyć w marcu w poznańskim szpitalu. Prokuratura nie ujawnia jednak, o który szpital chodzi oraz kiedy badanie miałoby się odbyć. Nie chce wzbudzać niepokoju pacjentów. Wiadomo natomiast, że "wizycie" w szpitalu mają towarzyszyć środki ostrożności. Nie jest bowiem tajemnicą, że mężczyzna uznawany jest za niebezpiecznego, a na koncie ma m.in. atak na policjanta, psycholog i strażnika więziennego.

O sprawie Kajetana P. było głośno na początku 2016 roku. Młody mężczyzna pochodzący z Poznania miał zabić na początku lutego młodą kobietę, lektorkę języka włoskiego. Jej poćwiartowane zwłoki, bez głowy, znaleziono w mieszkaniu przy ulicy Potockiej w Warszawie. Po pościgu, w trakcie którego mężczyzna przebywał m.in. w Poznaniu, P. został zatrzymany na Malcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro