Reklama
Reklama

Hala Arena przejdzie kontrolę ekspertów

fot. Paweł Stanisław Nowak
fot. Paweł Stanisław Nowak

W najbliższych dniach eksperci mają sprawdzić, co zrobić, żeby obiekt nie zagrażał bezpieczeństwu. Do tego czasu nie mogą się w nim odbywać imprezy masowe.

Jak już wcześniej informowaliśmy w Hali Arena mają nie odbywać się do odwołania. Wynika to z negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej - tłumaczył pod koniec lutego Błażej Daracz, rzecznik POSiR. Nie oznacza to jednak, że obiekt zostaje całkowicie zamknięty. Treningi i wydarzenia nie mające charakteru imprez masowych mogą się odbywać bez przeszkód. Są to wydarzenia sportowe, w których uczestniczy nie więcej niż 299 osób, atakże wydarzenia artystyczno-rozrywkowe, w których uczestniczy nie więcej niż 499 osób - dodał.

Okazało się, że ekspertyza przeciwpożarowa dla Hali Arena nie została zaakceptowana przez komendanta wojewódzkiej straży pożarnej. Jak już wcześniej informowaliśmy powołany został zespół ekspertów, który określi jakie prace trzeba wykonać w obiekcie, by imprezy masowe ponownie mogły się tu odbywać. Jak informuje dziś Radio Merkury w Arenie została już przeprowadzona przez strażaków symulacja zadymienia. Wyniki są zadowalające. Czekamy cały czas na nowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa - mówi w rozmowie z Radiem Merkury Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Myślę, że wszelkie nowe wytyczne poznamy w tym tygodniu, dlatego że zebrał się zespół ekspertów, którzy dokładnie określą, co w Arenie trzeba zrobić, czy to będzie gruntowny remont latem, czy też wystarczą dorywcze działania do czerwca. Być może wystarczy poprowadzić dodatkowo ścieżki ewakuacyjne - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro