Reklama
Reklama

Ptasi azyl już nie w Nowym ZOO

Ptasi azyl to miejsce, do którego trafiają chore czy potrzebujące opieki ptaki. Przez lata funkcjonował na terenie poznańskiego ZOO. Teraz zmienił lokalizację.

Ptasi azyl dla dzikich i rannych ptaków funkcjonuje obecnie w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej przy ulicy Szydłowskiej 43. - To tam powinni się zgłaszać wszyscy ci, którzy znajdą dzikiego, rannego lub chorego ptaka na terenie Poznania - wyjaśnia straż miejska. - Ptaki wymagające fachowej pomocy i ratunku można przywozić do UCMW od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00 oraz w weekendy od 10.00 do 18.00. Informacje są także udzielane telefonicznie pod numerem 61 84 666 84 - dodaje.

UCMW to jedna z najnowocześniejszych klinik weterynaryjnych w kraju. Przyjmuje pacjentów od października 2015 roku. Pracują tu specjaliści, a zajęcia mają tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. Inwestycja kosztowała 20 milionów złotych i trwała dwa lata. W obiekcie znajdują się gabinety lekarskie z nowoczesnym sprzętem (m.in. maszyna trzy w jednym: tomograf, rentgen i urządzenie, które wykorzystuje barwniki fluorescencyjne), laboratoria oraz sala wykładowa.

W lutym informowaliśmy, że ze względu na ptasią grypę w Nowym ZOO zamknięto ptasi azyl. Taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa - obawiano się, że któryś z rannych ptaków, który trafiłby do azylu mógłby być chory na ptasią grypę, a to spowodowałoby spustoszenie wśród ptaków żyjących w ZOO. Równocześnie zapowiadano, że ptasi azyl wkrótce zostanie przeniesiony w nową lokalizację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro