Reklama

Poznańska drogówka przesiada się na rowery

fot. KWP
fot. KWP

Rowery zdobywają coraz większą popularność w Poznaniu, a przesiadce na ten środek transportu sprzyja rozbudowa infrastruktury rowerowej. Zauważyła to również policja, wkrótce na poznańskie drogi wyjadą rowerowe patrole drogówki.

O rowerowej rewolucji w poznańskiej drogówce mówił Andrzej Borowiak, który był gościem Wieczoru WTK - To chyba pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Nie przypominam sobie, żeby w jakimś mieście takie rowerowe patrole ruchu drogowego funkcjonowały. Mam informacje od komendanta miejskiego, że jeżeli po etapie wdrożeniowym będą widoczne pozytywne efekty służby tych policjantów, to będzie ta liczba zwiększona. Początkowo będzie to czterech policjantów, dwa dwuosobowe patrole, ale jesteśmy przygotowani, żeby w najbliższym czasie było takich patroli więcej - mówił rzecznik wielkopolskiej policji. Do tej pory z rowerów korzystali tylko policjanci z Wydziału Zabezpieczania, którzy pojawiali się między innymi nad Maltą.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro