Reklama
Reklama

Fałszywy wnuczek zatrzymany w trakcie próby oszustwa

Dzięki czujności mieszkanki Leszna udało się zatrzymać mężczyznę, który próbował dokonać oszustwa metodą "na wnuczka". Mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dyżurny leszczyńskiej policji otrzymał informację o próbie oszustwa metodą "na wnuczka" - Z przekazanych informacji wynikało, że przed godzina czternastą do matki zawiadamiającego zatelefonował mężczyzna podając się za jej wnuczka. Rozmówca oświadczył kobiecie, że spowodował wypadek samochodowy, w którym potrącił kobietę. Dodał, że do polubownego załatwienia sprawy z poszkodowaną, potrzebuje kilku tysięcy euro - relacjonuje Monika Żymełka z miejscowej policji.

Kobieta zorientowała się, że to oszustwo, ale kontynuowała rozmowę, a w międzyczasie jej syn poinformował policję -Pomimo, że sprawcy tego typu przestępstw zachowują dużą ostrożność, to dzięki sprytnie prowadzonej rozmowie nie zorientowali się, że właśnie role się odwróciły i ofiara zastawiła sidła na nich samych. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze natychmiast przygotowali zasadzkę w rejonie miejsca zamieszkania wytypowanej przez oszustów seniorki - dodaje Żymełka.

Kilkadziesiąt minut później policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Szybko okazało się, że mężczyzna już wcześniej próbował dokonać oszustwa, ale mieszkaniec Leszna wykazał się czujnością i nie dał się oszukać. Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro