Reklama
Reklama

Jedna firma chce usunąć toksyczne odpady z ul. Świętego Michała. Za prawie 9 mln złotych

fot. UMP
fot. UMP

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która zajmie się usunięciem i utylizacją toksycznych odpadów zalegających w magazynie przy ul. Świętego Michała. Zgłosił się tylko jeden chętny.

Jako jedyne swoją ofertę złożyło konsorcjum firm Remondis i Mo-Bruk, które zaproponowało, że zajmie się odpadami za nieco ponad 8,6 mln złotych. Miasto zarezerwowało na ten cel 8,8 mln złotych, a więc oferta mieści się w tej kwocie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Wykonawca będzie mieć czas do października 2018 roku na zakończenie robót, które zostaną podzielone na etapy. W ramach pierwszego, trwającego maksymalnie 8 miesięcy, z magazynu przy ul. Świętego Michała 100 mają zniknąć wszystkie odpady. Wykonawca ma je przetransportować do miejsca przetworzenia. Następnie odpady te będą miały być sukcesywnie przetwarzane.

Chodzi o nawet kilka tysięcy ton toksycznych odpadów. Firma Awinion, która nielegalnie składowała substancje w magazynie przy ul. Świętego Michała, już nie istnieje i mimo nakładanych na nią kar pieniężnych i upomnień nie poczuwa się do wykonania pracy. Miasto zapłaci za usunięcie odpadów, a później będzie próbować odzyskać pieniądze od firmy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro