Reklama
Reklama

"Fatalny stan dróg po zimie" w Poznaniu. "Uszkodziłem felgę i oponę"

Rejon przystanku Piaśnicka/Kurlandzka | fot. Michał
Rejon przystanku Piaśnicka/Kurlandzka | fot. Michał

Choć Zarząd Dróg Miejskich każdego dnia informuje o prowadzonych pracach związanych z usuwaniem ubytków w nawierzchniach poznańskich ulic, zdaniem naszych czytelników sytuacja jest fatalna.

W tej sprawie napisał do nas Michał. - W sobotę spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja na drodze. Na wysokości przystanku Piaśnicka/Kurlandzka wpadłem w dużą dziurę jadąc autem. Dziura była aż tak duża, że przytarłem podwoziem i uszkodziłem felgę i oponę - pisze Michał. - Dziura nie jest w żaden sposób oznakowana, oraz jest przed samym przejściem dla pieszych. Po zimie zawsze wychodzą dziury, ale ZDM ich nie łata, a nawet nie zabezpiecza. Nie jechałem nawet 50 km/h, bo zwalniałem przed pasami. Słońce odbijało się od asfaltu, a gdy już ją dostrzegłem, nie miałem, gdzie uciec ani szansy jej ominąć - dodaje Michał.

Zarząd Dróg Miejskich na swojej stronie internetowej każdego dnia roboczego informuje, gdzie pracują ekipy odpowiedzialne za łatanie dziur w jezdniach. W marcu takie prace odbywały się m.in. na ulicach Królowej Jadwigi, Strzeleckiej, Piłsudskiego, Opolskiej, Solnej, Polnej, Chartowo czy Naramowickiej. Dziury są usuwane, ale w wielu miejscach wciąż można w nie wpaść. Co wtedy? Ważne, by zdarzenie dobrze udokumentować. Możemy bowiem ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi. Trzeba zrobić zdjęcia samochodu i przy okazji samego uszkodzenia nawierzchni jezdni. Dobrze jest również zrobić zdjęcia ulicy i oznakowania na niej. Policja nie musi być wzywana do takich zdarzeń. Warto natomiast zadbać o ewentualnych świadków. TUTAJ znajdziesz szczegóły związane ze złożeniem wniosku w sprawie uszkodzenia auta lub uszczerbku na zdrowiu przez np. dziury w jezdni.

Uszkodzenia nawierzchni w ulicach będących w administracji Zarządu Dróg Miejskich można zgłaszać pod numerem telefonu: 61 848 07 23, 61 652 99 31 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 15.00) lub całodobowo: 61 661 44 02, 61 661 44 46. Można to robić również mailowo pod adresem [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
50.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro