Reklama
Reklama

W Śnieżycowym Jarze zaczyna się robić biało

Tak było w ubiegłym roku | fot. Paweł Kohls
Tak było w ubiegłym roku | fot. Paweł Kohls

Za nami piękny weekend - wielu poznaniaków wybrało się poza miasto, by szukać wiosny. Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc jest Śnieżycowy Jar pod Murowaną Gośliną. Kwiaty już zaczynają tu kwitnąć.

W okolicach Starczanowa pod Murowaną Gośliną od około 40 lat istnieje rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar. Można tu znaleźć tysiące śnieżyc wiosennych, których naturalnym środowiskiem są głównie obszary górskie. Rośliny są objęte ochroną i znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem. W okolicach Murowanej Gośliny roślina pojawiła się prawdopodobnie zasadzona ludzką ręką pod koniec XIX wieku.

Choć mamy początek marca, śnieżyce już zaczynają tworzyć biały dywan, o czym informują nasi czytelnicy. - W Śnieżycowym Jarze zaczęło się kwitnienie - napisała do nas Marzena. Jest więc duża szansa, że w najbliższy weekend będzie tu co oglądać. Dopiero w weekend, bo przypominamy, że rezerwat znajduje się na terenie poligonu wojskowego, a tym samym w dni powszednie obowiązuje zakaz wstępu.

Jak dotrzeć do rezerwatu? Najłatwiej z Murowanej Gośliny, jadąc od Poznania pierwszą ulicą w lewo za cmentarzem i drogą asfaltową przez Mściszewo. Do Śnieżycowego Jaru można też dojechać od strony Uchorowa (kierując się do Murowanej Gośliny z Obornik należy skręcić w Uchorowie w prawo, w drogę gruntową).

Na 25 marca zaplanowano Coroczny wiosenny rajd pieszy do Śnieżycowego Jaru. Więcej informacji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro