Reklama
Reklama

Policjant rowerem dogonił pijanego kierowcę BMW

Do nietypowego pościgu doszło na terenie miejscowości Książki (woj. kujawsko-pomorskie). Okazało się, że kierowca BMW miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Interwencję podjął policjant służący na co dzień w toruńskiej komendzie, który w momencie podjęcia pościgu nie pełnił służby - Policjant zauważył BMW, które jechało slalomem przez centrum miejscowości Książki. Funkcjonariusz ruszył więc za niosącym zagrożenie bezpieczeństwa pojazdem. Po chwili dogonił auto i zajechał mu drogę. Z pewnością nie byłoby to nic dziwnego, bo tak powinien zareagować każdy obywatel, a już na pewno funkcjonariusz. Funkcjonariusz ruszył jednak w pościg rowerem - relacjonujest. sierż. Michał Głębocki z miejscowej policji.

Interwencja nie zakończyła się po zatrzymaniu samochodu. Jego kierowca był agresywny, a interweniujący policjant musiał obezwładnić mężczyznę. Kierowca został przejęty przez przybyły na miejsce patrol -Okazało się, iż mieszkaniec powiatu brodnickiego miał 3 promile alkoholu w organizmie, a także obowiązywał go aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem - wyjaśnia Głębocki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro