Reklama
Reklama

Rower miejski już działa: pierwsze wypożyczenie o 1:34 na Kościelnej

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Kilka minut po północy uruchomiono system rowerów miejskich. Rowery miejskie działają w Poznaniu od pięciu lat, a obecnie do dyspozycji poznaniaków jest 88 stacji i ponad 900 rowerów.

Rowery miejskie zniknęły z poznańskich ulic na okres trzech zimowych miesięcy, a w ubiegłym tygodniu pierwsze jednoślady pojawiły się na stacjach. Oficjalnie system uruchomiono w środę kilka minut po północy -Pierwsze wypożyczenie w sezonie 2017 zanotowaliśmy w środę o godzinie 1.34. Rower został pobrany ze stacji "Kościelna", a zwrócony na stacji "Rynek Łazarski" o godzinie 1.51 - informuje Agnieszka Smogulecka z zespołu prasowego ZTM. Zimowa przerwa została też wykorzystana na rozbudowę systemu - Przygotowania do nowego sezonu przebiegły zgodnie z harmonogramem. Przeprowadziliśmy nie tylko standardową konserwację infrastruktury i wszystkie niezbędne naprawy, ale również rozbudowaliśmy poznańską sieć wypożyczalni o 26 wypożyczalni i 210 jednośladów! - mówił w ubiegłym tygodniu Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Łącznie do dyspozycji użytkowników jest 88 stacji (w tym jedna stacja sponsorska) oraz ponad 900 rowerów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przypominamy, że korzystanie z systemu jest możliwe, gdy na koncie użytkownika znajduje się co najmniej 10 złotych. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro