Reklama

Rower miejski już działa: pierwsze wypożyczenie o 1:34 na Kościelnej

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Kilka minut po północy uruchomiono system rowerów miejskich. Rowery miejskie działają w Poznaniu od pięciu lat, a obecnie do dyspozycji poznaniaków jest 88 stacji i ponad 900 rowerów.

Rowery miejskie zniknęły z poznańskich ulic na okres trzech zimowych miesięcy, a w ubiegłym tygodniu pierwsze jednoślady pojawiły się na stacjach. Oficjalnie system uruchomiono w środę kilka minut po północy -Pierwsze wypożyczenie w sezonie 2017 zanotowaliśmy w środę o godzinie 1.34. Rower został pobrany ze stacji "Kościelna", a zwrócony na stacji "Rynek Łazarski" o godzinie 1.51 - informuje Agnieszka Smogulecka z zespołu prasowego ZTM. Zimowa przerwa została też wykorzystana na rozbudowę systemu - Przygotowania do nowego sezonu przebiegły zgodnie z harmonogramem. Przeprowadziliśmy nie tylko standardową konserwację infrastruktury i wszystkie niezbędne naprawy, ale również rozbudowaliśmy poznańską sieć wypożyczalni o 26 wypożyczalni i 210 jednośladów! - mówił w ubiegłym tygodniu Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Łącznie do dyspozycji użytkowników jest 88 stacji (w tym jedna stacja sponsorska) oraz ponad 900 rowerów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przypominamy, że korzystanie z systemu jest możliwe, gdy na koncie użytkownika znajduje się co najmniej 10 złotych. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro