Reklama
Reklama

Potrzebne kolejne badania Kajetana P.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że Kajetan P. przeszedł kolejne badania psychiatryczne, ale ich wyniki miały zostać przekazane prokuraturze do końca lutego. Teraz okazuje się, że konieczne może być przeprowadzenie kolejnych badań psychiatrycznych oraz ambulatoryjnych.

Pochodzący z Poznania mężczyzna podejrzany jest o brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej poćwiartowane zwłoki, bez głowy zostały odnalezione w jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej w Warszawie. Po długim pościgu mężczyzna został zatrzymany na Malcie. Mężczyzna od czasu, gdy przebywa w areszcie usłyszał kolejne zarzuty. Dotyczą one ataku na więzienną psycholożkę, na którą się rzucił i próbował dusić oraz zranienia strażnika, który stanął w obronie kobiety. Kajetan P. ma też odpowiadać za atak na policjanta, do którego doszło podczas jego transportu z Malty. P. miał uderzyć funkcjonariusza łokciem w twarz. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się dwumiesięczna obserwacja psychiatryczna Kajetna P., a w październiku biegli mieli poinformować sąd o niepoczytalności podejrzanego w chwili popełnienia przestępstwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że psychiatrzy wskazali między innymi na ciężki przypadek choroby psychicznej w rodzinie podejrzanego. Śledczy nie dali jednak wiary ustaleniom biegłych i powołali kolejny zespół biegłych, którego zadaniem było przeprowadzenie kolejnego badania w poznańskim areszcie.

Mężczyzna przeszedł badanie kilka tygodni temu, a do końca lutego miała powstać opinia w sprawie Kajetana P. Jak dowiedziała się telewizja TVN24 możliwe, że konieczne będą kolejne badania - Jest podejrzenie, że Kajetan P. może cierpieć na chorobę psychiczną, ale uwarunkowaną w jakiejś innej chorobie. To można zbadać wyłącznie dzięki badaniom klinicznym. Część z nich już została przeprowadzona, inne należy jeszcze zorganizować - relacjonowała Olga Olesek, dziennikarka TVN24. Z informacji TVN24 wynika, że przeprowadzone mają być nie tylko badania psychiatryczne, ale również ambulatoryjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro