Reklama
Reklama

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie skargi Adama Z. na zachowanie policjantów

Potwierdziły się nieoficjalne informacje o umorzeniu śledztwa przeciwko policjantom, którzy mieli zmuszać Adama Z. do przyznania się do zabójstwa Ewy Tylman.

Przypomnijmy, że Adam Z. po kilku miesiącach odsiadki poinformował prokuraturę, że był przez policjantów zmuszany do przyznania się do winy. Oskarżeniom mężczyzny stanowczo zaprzeczał rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, ale prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Wczoraj pojawiły się informacje, że śledztwo zostanie umorzone, a dziś prokuratura oficjalnie poinformowała o swojej decyzji - Wersja podana przez Adama Z. nie potwierdziła się w wyniku zebranych materiałów przez prokuraturę - powiedział w rozmowie z portalem Onet Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury.

Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej dotarł do informacji, z której wynika, że dwóch świadków (mężczyźni, którzy siedzieli z Adamem Z. w jednej celi) zeznało, iż Z. opowiedział im, że fałszywie pomówił policjantów. Adam Z. przebywa obecnie na wolności. Kolejna rozprawa odbędzie się 21 marca, a Z. będzie na niej odpowiadać z wolnej stopy. Prokuratura już zaskarżyła decyzję o uchyleniu aresztu dla mężczyzny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro