Reklama
Reklama

Mieszkania w programie Najem z dojściem do własności: od środy zapisy!

fot. PTBS
fot. PTBS

Od środy do 14 kwietnia będzie można się zapisywać do udziału w programie Najem z dojściem do własności. Do końca 2018 roku przy ulicy Koszalińskiej powstanie 357 mieszkań.

W ubiegłym roku do pierwszych mieszkań w ramach programu Najem z dojściem do własności wprowadzili się mieszkańcy. Ponieważ program cieszył się dużym zainteresowaniem, będzie kontynuowany. - Gotowe do umeblowania i zamieszkania mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 30 do 67 metrów kwadratowych, powstaną na osiedlu w zabudowie wielorodzinnej w obrębie ulic Koszalińskiej, Literackiej i Żołnierzy Wyklętych. Docelowo na Strzeszynie ma powstać nawet 1100 takich mieszkań. Do końca przyszłego roku wybudowanych zostanie 357 lokali - wyjaśnia Urząd Miasta.

Program ma być rozwiązaniem umożliwiającym osobom średniozarabiającym, które nie mogą kupić mieszkania na wolnym rynku, nabycie lokalu. - Osoby, które podpiszą umowę z PTBS, będą musiały uiścić wpłatę partycypacyjną w wysokości 30 proc. kosztów budowy mieszkania. Pozostała część kosztów będą spłacały w ramach czynszu najmu. Czynsz, z którego ¾ przeznaczone jest na spłatę zaciągniętego przez PTBS kredytu, wyniesie około 17 zł za metr kwadratowy. Mieszkanie można wykupić w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu, spłacając wówczas pozostałą część wartości mieszkania wraz z udziałem w gruncie - dodaje.

Jakie to koszty? Za kawalerkę trzeba na początek zapłacić nieco ponad 40 tysięcy złotych, a za mieszkanie dwupokojowe od około 60 tysięcy złotych. Kto może się ubiegać o mieszkanie? Każdy, kto spełni warunki. A te to m.in. określone kryteria dochodowe, a także brak innego mieszkania na własność. Punkty będzie się dostawać m.in. za posiadanie dzieci, rozliczanie podatku w Poznaniu. - Dodatkowo pierwszeństwo otrzymają osoby, które do tej pory zajmowały lokal miejski bądź znajdują się na liście osób oczekujących na taki lokal. Warunkiem jest rezygnacja z obecnie zajmowanego mieszkania - kończy.

Zapisy dla chętnych, którzy chcą wziąć udział w programie, ruszą w środę i potrwają do 14 kwietnia. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro