Reklama
Reklama

Od północy będzie można korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego

Po trzech miesiącach przerwy poznaniacy ponownie będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Stacje z jednośladami zostaną uruchomione kilka minut po północy i będą czynne aż do jesieni.

Już w weekend na niektórych stacjach rowerowych można było zobaczyć rowery. Firma Nextbike Polska uruchomi system PRM kilka minut po północy. Dla mieszkańców to dobra wiadomość - przez kolejne miesiące będą mogli korzystać z rowerów miejskich, których w tym sezonie przybędzie. Od środy do dyspozycji w Poznaniu będzie 88 stacji i ponad 920 rowerów.

- Przygotowania do nowego sezonu przebiegły zgodnie z harmonogramem. Przeprowadziliśmy nie tylko standardową konserwację infrastruktury i wszystkie niezbędne naprawy, ale również rozbudowaliśmy poznańską sieć wypożyczalni o 26 wypożyczalni i 210 jednośladów! Od piątku rowery zaczęły pojawiać się na stacjach i dziś możemy zameldować już pełną gotowość do startu sezonu - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Pełny wykaz stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego można znaleźć TUTAJ. Przypominamy, że korzystanie z systemu jest możliwe, gdy na koncie użytkownika znajduje się co najmniej 10 złotych. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro