Reklama
Reklama

Pływalnia Rataje: będzie opóźnienie. Oferta złożona w przetargu za droga

Wciąż nic się nie dzieje w pływalni na osiedlu Piastowskim. Rozbiórka miała się rozpocząć na początku roku, ale wszystko wskazuje na to, że inwestycja się opóźni.

W styczniu miasto ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego basenu na Ratajach. Planowano, że rozbiórka rozpocznie się w styczniu, ale nie udało się tego zrobić. Nie wiadomo kiedy inwestycja miałaby się rozpocząć. Wszystko przez komplikacje przy przetargu. - Oferta zaproponowana w wyniku przetargu przeprowadzonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przewyższa nasze możliwości finansowe - mówi Błażej Daracz z POSiR. - Spółka PIM analizuje kosztorys i weryfikuje, jakie elementy można zastąpić, ewentualnie z których zrezygnować, aby zmieścić się w planowanej kwocie 12 milionów złotych - dodaje. POSiR zapewnia, że gdy pojawią się konkretne informacje o ewentualnej zmianie zakresu prac, na pewno zostaną one upublicznione.

Docelowo w obiekcie znaleźć się mają 25-metrowy basen, a także dwa mniejsze baseny, w których dzieci będą mogły oswajać się z wodą i uczyć się pływać. W tych basenach organizowane też będą zajęcia z aqua aerobiku i fitnessu wodnego. Dodatkowo zaplanowano budowę salki rozgrzewkowej i małej siłowni oraz przeszklonej kawiarni na piętrze. Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwotnie planowano, że basen ma być gotowy w marcu 2018 roku, ale dziś jest to mało prawdopodobne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro