Reklama
Reklama

Poprosili seniorkę o szklankę wody. Gdy wpuściła ich do mieszkania, ukradli jej telewizor

39-latek i jego 31-letnia koleżanka poprosili 83-letnią mieszkankę Wolsztyna o szklankę wody. Kobieta wpuściła ich do mieszkania, a ci ukradli jej telewizor, który dostała od wnuka na Dzień Babci.

Na początku lutego na policję w Wolsztynie zgłosiła się kobieta, która pomaga w codziennych sprawach 83-letniej mieszkance tego miasta. Zauważyła, że w pokoju seniorki nie ma telewizora o wartości 900 złotych. Kobieta otrzymała go od wnuka na Dzień Babci. Policjanci przyjęli zgłoszenie i zajęli się sprawą.

Funkcjonariusze zbadali okoliczności zniknięcia telewizora. - 83-letnia mieszkanka Wolsztyna wpuściła do swojego domu 2 osoby. Prosili oni o szklankę wody. Gdy kobieta poszła po napój, wpuszczeni do domu złodzieje wynieśli z niego telewizor. Kilka chwil później chcieli go spieniężyć w pobliskim lombardzie, ale to im się nie udało. Za pośrednictwem swojego znajomego sprzedali go za 300 złotych innej mieszkance Wolsztyna - wyjaśnia Wojciech Adamczyk z policji w Wolsztynie.

Policjanci szybko ustalili sprawców kradzieży. To 39-latek i jego 31-letnia koleżanka. Zatrzymano ich tego samego dnia, w którym sprawę zgłoszono policji. Postawiono im zarzut kradzieży. Za paserstwo odpowiedzą pośrednik, który pomagał im w sprzedaży telewizora oraz kobieta, która go kupiła. Grozi im do 5 lat więzienia. Telewizor trafił już do prawowitej właścicielki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro