Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: 2 razy zakopał się autem na skwerze. 2 razy dostał 500-złotowy mandat

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

W czwartek na skwerze Ireny Bobowskiej przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego pojawił się dostawczy bus. Kierowca zaparkował na trawniku i się w nim zakopał. Został ukarany mandatem, ale wrócił w to samo miejsce również w piątek.

Strażnicy miejscy w czwartek interweniowali na skwerze Bobowskiej. - Zauważano tam busa, który zakopał się w trawniku. Gdy strażnicy zapytali dlaczego kierowca wjechał na trawnik, ten odpowiedział, że nie znalazł miejsca w okolicy - mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Tymczasem w okolicy były wolne miejsca, ale trzeba było zapłacić za parkowanie. Ostatecznie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i nakazano mu przywrócenie terenu do pierwotnego stanu - dodaje.

Niestety mandat nie wystarczył. - W piątek ten sam kierowca ponownie wjechał na trawnik na tym samym skwerze. Ponieważ mandat nie przyniósł efektów, sprawa miała zostać skierowana do sądu. Jednak kierowca się zreflektował i ostatecznie dostał kolejny 500-złotowy mandat. Dodatkowo do Zarządu Zieleni Miejskiej trafi dokumentacja. ZZM będzie domagać się od kierowcy zwrotu kosztów rekultywacji tego terenu - kończy Piwecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro