Reklama

Bukowska/Polska: droga na działki w błocie. "Dla starszych osób jest nie do przebycia"

fot. Roman
fot. Roman

W rejonie skrzyżowania ulic Bukowskiej i Polskiej znajduje się nieutwardzona droga, którą mieszkańcy docierają na teren ogródków działkowych. Od pewnego czasu droga tonie w błocie. Wszystko przez ciężkie wywrotki.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Droga przebiega przez sezonowe targowisko dla działkowców. Od kilku miesięcy jest bezwzględnie niszczona i rozjeżdżana przez ciężarówki wożące ziemię na teren po byłej strzelnicy wojskowej - pisze nasz czytelnik Roman. - Obecnie droga jest w taki stanie, iż praktycznie nie można po niej przejść bez zanurzenia się w błotnistej mazi. Jest to jedyna droga prowadząca do działek jak i również garaży, które znajdują się po drodze. Korzysta z niej wiele osób, także starszych, dla których w tej chwili stała się ona nie do przebycia - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że funkcjonariusze zajmują się tą sprawą. - Mamy już pełną dokumentację. To teren miejski, którym zarządza Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W poniedziałek przekażemy do wydziału dokumenty i tam będą zapadać decyzję o dalszych krokach - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro