Reklama

Bukowska/Polska: droga na działki w błocie. "Dla starszych osób jest nie do przebycia"

fot. Roman
fot. Roman

W rejonie skrzyżowania ulic Bukowskiej i Polskiej znajduje się nieutwardzona droga, którą mieszkańcy docierają na teren ogródków działkowych. Od pewnego czasu droga tonie w błocie. Wszystko przez ciężkie wywrotki.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Droga przebiega przez sezonowe targowisko dla działkowców. Od kilku miesięcy jest bezwzględnie niszczona i rozjeżdżana przez ciężarówki wożące ziemię na teren po byłej strzelnicy wojskowej - pisze nasz czytelnik Roman. - Obecnie droga jest w taki stanie, iż praktycznie nie można po niej przejść bez zanurzenia się w błotnistej mazi. Jest to jedyna droga prowadząca do działek jak i również garaży, które znajdują się po drodze. Korzysta z niej wiele osób, także starszych, dla których w tej chwili stała się ona nie do przebycia - dodaje.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że funkcjonariusze zajmują się tą sprawą. - Mamy już pełną dokumentację. To teren miejski, którym zarządza Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W poniedziałek przekażemy do wydziału dokumenty i tam będą zapadać decyzję o dalszych krokach - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro