Reklama

Zapłaciła 12 tysięcy zł za sesję, po której miała zostać modelką. Fotograf ją oszukał

fot. The D / freeimages.com
fot. The D / freeimages.com

8 lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który wyłudził od młodej kobiety 12 tysięcy złotych. Miał jej zrobić profesjonalną sesję fotograficzną, dzięki której miała zostać modelką. Ale do sesji nie doszło.

Historia ma swój początek w 2012 roku. 24-letnia kobieta otrzymała przez internet propozycję od fotografa. Mężczyzna zaoferował, że zrobi jej profesjonalną sesję zdjęciową, która stanie się dla niej przepustką do kariery modelki. Kobieta zgodziła się na propozycję i przelała mężczyźnie 12 000 złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Zgodnie z ustaleniami, mężczyzna zrobił kilka zdjęć próbnych i na tym zakończyła się współpraca. Jak ustalili policjanci, podał on kobiecie fałszywe dane dotyczące swojej osoby oraz miejsca zamieszkania. Ponadto zwodził ją w realizacji umówionej sesji - wyjaśnia Radosław Nowak z policji w Kościanie.

Gdy kobieta straciła nadzieję na odzyskanie pieniędzy, skontaktowała się z policją. Było to we wrześniu ubiegłego roku. - Policyjne ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 49-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut wyłudzenia pieniędzy. Podejrzany przyznał się postawionego zarzutu - dodaje.

Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro