Reklama
Reklama

Dziś Tłusty Czwartek. Zaczyna się ostatni tydzień karnawału

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

To już dziś - możemy "bez konsekwencji" opychać się pączkami i faworkami. Przed cukierniami i smażalniami pączków z pewnością ustawiać się będą długie kolejki. Gdzie będą najdłuższe?

W Tłusty Czwartek, ostatni czwartek przed wielkim postem, dozwolone jest objadanie się. W Polsce symbolem takiego obżarstwa są pączki i faworki. W samym Poznaniu i okolicach w ten jeden dzień w roku zjadamy nawet milion pączków. Na spalenie nadmiaru kalorii podczas karnawałowych imprez zostaje jednak niewiele czasu - Tłusty Czwartek zaczyna ostatni tydzień karnawału.

Tłusty Czwartek to dzień, w którym tradycyjnie panuje duży ruch w cukierniach. Gdzie będzie dziś największy? Z pewnością tam, gdzie pączki są najsmaczniejsze. Pytaliśmy już czytelników o wskazanie, gdzie można kupić najlepsze pączki. Zwyciężyła opcja "Inna cukiernia" (33% głosów). Wśród konkretnych cukierni numerem jeden według naszych czytelników jest cukiernia Elite (22% głosów). Na drugim miejscu znalazła się Smażalnia pączków z ulicy Półwiejskiej (12%), a na trzecim cukiernia Zagrodnicza (8%). Waszym zdaniem dobre są też pączki z cukierni Kandulski (6%) oraz Hanna Piskorska i Weber (po 5%). W zabawie oddano ponad 1500 głosów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie i przypominamy, że aby spalić jednego pączka trzeba przez minimum godzinę intensywnie jeździć na rowerze lub biegać przez około 30 minut.

Ile pączków zjesz w Tłusty Czwartek?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro