Reklama

Tunel na Dębcu: po dwóch miesiącach wyregulują sygnalizację świetlną

Pod koniec grudnia otwarto tunel w ciągu ulicy Czechosłowackiej na Dębcu. Już po kilku dniach kierowcy informowali, że tunel przyspiesza przejazd w tym rejonie, ale... spowalniają go sygnalizacje świetlne w jego okolicy. Ma się to zmienić.

Już 2 stycznia, a więc po kilku dniach od otwarcia nowego tunelu pisaliśmy, że kierowcy nie są zadowoleni z nowych sygnalizacji świetlnych, które zamontowano w ramach budowy tunelu. - By przejechać z Dolnej Wildy do Górczyna stałem 3 x na światłach, a był to dzień wolny. Pierwsze światła na Łozowej koło straży, potem za tunelem na skrzyżowaniu Świerkowej i Czechosłowackiej i 100 metrów dalej na skrzyżowaniu z Górecką. W tym momencie tunel traci sens, jazda ze średnią prędkością 20 km/h - tłumaczył nam Robert.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadały, że modyfikacje w działaniu sygnalizacji na pewno się pojawią, ale musi minąć trochę czasu. Mamy dobrą informację - w czwartek rozpoczną się prace mające na celu regulację sygnalizacji. - W związku z licznymi informacjami zwrotnymi od mieszkańców i użytkowników tunelu, wykonawca inwestycji zobligował się do przeprowadzenia korekty zainstalowanej sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniach wjazdowych i wyjazdowych do/z tunelu, tj. ulic Łozowej/Czechosłowackiej, Świerkowej/Modrzewiowej/Czechosłowackiej oraz nad tunelem w ul. Opolskiej - wyjaśniają PIM.

Prace mają potrwać do 2 marca i mają się odbywać poza godzinami szczytu komunikacyjnego. W tym czasie działać będą sygnalizatory rezerwowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro