Reklama
Reklama

Po paszport na Wildę już od poniedziałku. W czwartek i piątek punkt na pl. Wolności nieczynny!

fot. WUW
fot. WUW

Już od najbliższego poniedziałku osoby załatwiające sprawy związane m.in. z wydaniem czy odbiorem paszportu będą się udawać do nowego obiektu przy ul. Jakuba Wujka 1.

Nowa sala paszportowa mieści się przy ulicy Księdza Jakuba Wujka 1. Znajduje się tam 12 stanowisk do obsługi klientów, poczekalnia i zaplecze biurowe. - Docelowo stanowiska będą uniwersalne, umożliwiające zarówno złożenie wniosku o paszport jak i odebranie paszportu - tłumaczy Jacek Woźniak, dyrektor generalny w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Dziś odbiór odbywa się w innym pomieszczeniu niż złożenie wniosku.

- Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane są na poziomie parterowym, co ułatwi dostęp do sali dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Klient będzie mógł dokonać opłaty paszportowej kartą bankomatową bezpośrednio przy okienku, jeśli zapomni tego zrobić wcześniej. W sali obowiązywał będzie system numerkowy umożliwiający rejestrację wizyty przez internet - tłumaczy biuro prasowe WUW.

Przeniesienie sali paszportowej w nową lokalizację sprawi, że w budynku przy placu Wolności będzie więcej miejsca. Skorzystają na tym cudzoziemcy. Już w lutym ubiegłego roku pisaliśmy, że przyjeżdża ich do naszego miasta coraz więcej i tym samym, by załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców WUW muszą stać w długich kolejkach.

Co ważne, ze względu na przeprowadzkę w nową lokalizację, w czwartek i piątek (23 i 24 lutego) punkt na pl. Wolności będzie nieczynnych. - W tych dniach wnioski paszportowe będzie można składać w Delegaturach WUW w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile oraz Terenowych Punktach Paszportowych w Gnieźnie, Nowym Tomyślu, Szamotułach i Ostrowie Wlkp. - zaznacza biuro prasowe WUW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro