Reklama

W Arenie do odwołania nie będą się odbywać imprezy masowe!

fot. Paweł Stanisław Nowak
fot. Paweł Stanisław Nowak

Już w piątek pisaliśmy na naszym portalu, że strażacy wydali negatywną opinię na temat organizacji imprezy masowej w Hali Arena. Ostatecznie wydarzenie się odbyło, ale teraz wiadomo, że inne imprezy masowe zostaną odwołane.

- Informuję, iż imprezy masowe w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena nie będą odbywać do odwołania. Wynika to z negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej - mówi Błażej Daracz, rzecznik POSiR. Decyzja zapadła w środę. - Nie oznacza to jednak, że obiekt zostaje całkowicie zamknięty. Treningi i wydarzenia nie mające charakteru imprez masowych mogą się odbywać bez przeszkód. Są to wydarzenia sportowe, w których uczestniczy nie więcej niż 299 osób, atakże wydarzenia artystyczno-rozrywkowe, w których uczestniczy nie więcej niż 499 osób - dodaje.

POSiR wyjaśnia, że ekspertyza przeciwpożarowa dla Hali Arena została przygotowana we wrześniu ubiegłego roku. Nie została ona jednak zaakceptowana przez komendanta wojewódzkiej straży pożarnej. Okazuje się, że autor ekspertyzy przygotowanej na zlecenie Poznańskich Inwestycji Miejskich nie poinformował urzędników o tym, że komendant straży pożarnej ma do dokumentu uwagi. - Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu - zaznacza Daracz.

Daracz zauważa, że od września w Arenie odbyło się 21 imprez masowych i do ubiegłego tygodnia strażacy wydawali pozytywne opinie na temat ich organizacji. - Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji deklarowały podjęcie dodatkowych przedsięwzięć w zakresie ochrony przeciwpożarowej imprez masowych organizowanych w Arenie, jakie zdarzały się już wcześniej - na przykład zaangażowanie dodatkowych strażaków i wozów strażackich. Planowany był też remont obiektu w okresie letnim, na co są zabezpieczone środki w budżecie. Mimo tego decyzja o wydawaniu negatywnych opinii została podtrzymana.

W ciągu kilku najbliższych dni ma powstać zespół ekspertów, który określi jakie prace trzeba wykonać w obiekcie, by imprezy masowe ponownie mogły się tu odbywać. Z naszych informacji wynika, że organizatorzy imprez, które miały się w najbliższym czasie odbywać w Arenie starają się przenieść wydarzenia do innych lokalizacji.

Już w piątek pisaliśmy, że strażacy wydali negatywną opinię na temat organizacji imprezy "Skazany na bluesa". Ostatecznie odbyła się w Arenie, ale pojawiło się tam więcej strażaków niż zwykle. W piątek jednak sądzono, że to incydentalna sytuacja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro