Reklama
Reklama

Haszysz o wartości 9 milionów złotych przejęty przez Straż Graniczną

fot. Straż Graniczna

Rekordowy przemyt haszyszu udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał dwuletni owczarek Chiro.

W miniony weekend na przejściu granicznym w Korczowej pojawiło się troje obywateli Ukrainy -Podczas kontroli samochodów, którymi podróżowali, pies służbowy Chiro zasygnalizował przewodnikowi, że w pojazdach mogą być przewożone narkotyki. W trakcie szczegółowej kontroli, w specjalnych skrytkach znajdujących się w podłodze obu pojazdów, ujawniono 250 kilogramów haszyszu. Szacunkowa wartość ujawnionego haszyszu to ok. 9 milionów złotych. To rekordowa ilość narkotyków ujawniona jednorazowo przez funkcjonariuszy Straży Granicznej - relacjonuje Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Pasażerowie samochodów to 33-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 45 i 38 lat -Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Został im postawiony zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 3 lat do 15 lat. Ponadto sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt - dodaje Pikor. Zabezpieczono również pojazdy, które wykorzystano do przemytu, oba ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
37.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro