Reklama
Reklama

Na poznańskim lotnisku powstanie hotel należący do grupy Marriot

Trzygwiazdkowy hotel pod należącą do sieci Marriot marką Moxy powstanie na Ławicy. Umowę na realizację inwestycji podpisano dziś w Poznaniu.

Inwestycja na poznańskim lotnisku będzie realizowana we współpracy z firmąChopin Airport Development oraz międzynarodową sieciąMarriott International. Obiekt będzie miał trzy gwiazdki, a w jego wnętrzu udostępnione zostanie 120 pokoi o średniej powierzchni 18 metrów kwadratowych. Przy hotelu powstanie także parking dla gości. Hotel będzie sygnowany marką Moxy, która należy do sieci Marriot International - Jestem dumny, że nasza spółka podjęła rozmowy z Zarządem lotniska w Poznaniu na realizację hotelu Moxy - mówił podczas konferencji prasowej prezes Gheorghe Marian Cristescu i dodawał - Będzie to pierwszy hotel z grupy Marriott w Poznaniu. Będzie to hotel bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego tego miasta. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji, a zwłaszcza, że jesteśmy spółką inwestującą w hotele właśnie przy lotniskach. W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę, gdyż jest to wspaniały brand dla Poznania, będącego miastem otwartym na młodych ludzi, a taką marką, młodą jest Moxy. Sieć Marriott to lider na rynku hotelarskim. Stąd hotel w standardzie tej sieci, a w swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do tradycji Poznania.

Zadowolenia z podpisania umowy nie krył prezes poznańskiego lotniska - Główną inspiracją dla powstania tego hotelu był fakt, że należy rozwijać jednocześnie inne usługi pozalotnicze. Cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się nam dzisiaj podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. Dzięki temu pokazujemy, iż jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju miasta Poznania - mówił Mariusz Wiatrowski.

Hotel zacznie działać w 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro