Reklama
Reklama

MPK podpisało umowę na dostawę pięćdziesięciu nowych tramwajów

We wtorek MPK Poznań podpisało umowę na dostawę pięćdziesięciu nowych tramwajów. To największe zamówienie poznańskiego przewoźnika po 1989, a po jego realizacji 80% używanych przez MPK tramwajów będzie miało niską podłogę.

W przetargu na dostawę do Poznania pięćdziesięciu nowych tramwajów wystartowało trzech oferentów, a najlepsza - choć nie najtańsza - okazała się oferta spółki Modertrans - Nie wpłynęło żadne odwołanie. W związku z tym decyzja o zakupie 50 niskopodłogowych tramwajów od firmy Modertrans jest już przesądzona - mówiła na początku lutego Iwona Gajdzińska z MPK.

We wtorek umowa pomiędzy przewoźnikiem a spółką Modertrans została podpisana - W przeciągu mniej więcej 2,5 roku doprowadzimy do takiego stanu, że będziemy mieli 80% tego nowoczesnego taboru. Taboru z częścią niskiej podłogi, która każdemu ułatwi korzystanie z komunikacji tramwajowej - mówił Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Poznański Modertrans będzie miał trzydzieści miesięcy na dostarczenie 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych, które wraz z pakietem specjalistycznego wyposażenia, kosztować będą 397 mln zł brutto. Pierwsze pojazdy powinny pojawić się na poznańskich torowiskach latem 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro