Reklama
Reklama

Po bójce kierowców na Jana Pawła II: napastnik ma spędzić rok w więzieniu

We wtorek sąd ogłosił wyrok w sprawie bójki kierowców, do której doszło we wrześniu 2015 roku na ulicy Jana Pawła II.

Ostatecznie we wtorek sąd zdecydował o podwyższeniu kary dla Huberta Ż. Mężczyzna ma spędzić w więzieniu rok. Podtrzymano nakaz zapłacenia poszkodowanemu Duńczykowi 8000 zł nawiązki.

Huberta Ż. już w sierpniu 2016 roku skazano na 8 miesięcy więzienia oraz nakazano mu zapłacić poszkodowanemu mężczyźnie nawiązkę. Ale strony odwołały się od wyroku. Pokrzywdzony mężczyzna domagał się 1,5 roku więzienia dla Ż. i zakazu zbliżania się do Duńczyka oraz jego rodziny. Obrona chciała natomiast umorzenia postępowania.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2015 roku. Na ulicy Jana Pawła II, na jezdni od strony ronda Rataje w kierunku ulicy Baraniaka, spotkało się dwóch kierowców samochodów marki Honda. Kierowca czarnego pojazdu na zagranicznych numerach rejestracyjnych podczas manewru polegającego na zmianie pasa prawdopodobnie nie zauważył białej Hondy na poznańskich numerach i niewiele brakowało, by doszło do kolizji. Kierowca białego pojazdu najwidoczniej bardzo zdenerwował się takim zachowaniem drugiego kierowcy i zajechał drogę czarnemu pojazdowi. Na tym nie poprzestał. Następnie utrudniał mu dalszą podróż. W końcu akcja przeniosła się na asfalt. Kierowca czarnej Hondy z Danii w wyniku bójki upadł na ulicę, a załagodzić sytuację próbowali inni kierowcy stojący w korku. Ostatecznie kierowcy wrócili do pojazdów, a później ruszyli w dalszą drogę. Nagranie z tego zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro