Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński krytykuje ustawę o wycince drzew. Minister Środowiska nie widzi problemu

fot. Jerzy Juszczyński
fot. Jerzy Juszczyński

O sprawie masowych wycinek drzew, które stały się możliwe po nowelizacji przepisów przez PiS, głośno w całym kraju. W poniedziałek głos zabrał Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że przepisy muszą zostać zmienione, a w obecnej ustawie widać lobbing.

Znowelizowane przepisy pozwalają na bezkarne wycinanie drzew znajdujących się na prywatnych posesjach jeśli wycinka nie służy działalności gospodarczej. Media od kilku tygodni alarmują, że w całej Polsce rozpoczęła się masowa wycinka drzew. Do tej pory politycy Prawa i Sprawiedliwości nie reagowali na te doniesienia, ale w poniedziałek po spotkaniu z warszawskimi samorządowcami głos zabrał Jarosław Kaczyński -Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował prezes PiS, którego słowa cytuje portal wp.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że prezes PiS ostro skrytykował ustawę i zasugerował, że widać w niej lobbing.

W spotkaniu z samorządowcami brał również udział Minister Środowiska Jan Szyszko, ale nie zabrał w tej sprawie głosu. Sprawę skomentował dopiero na antenie TVP Info -Popieram i popierałem ten projekt, który jest bardzo dobry z punktu widzenia przestrzegania prawa własności. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że oprócz wycinania, każdy ma prawo do sadzenia drzew na swoich działkach. Mało tego, jestem przekonany, że teraz będzie więcej drzew sadzonych niż wycinanych - stwierdził Szyszko.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy przepisy zostaną zmienione.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro