Reklama
Reklama

Adam Z. zwolniony z aresztu - komentarz prokuratury i obrońcy

Jak już wcześniej informowaliśmy poniedziałek po godzinie 16 Adam Z. opuścił areszt przy ulicy Młyńskiej. Mężczyzna musi dwa razy w tygodniu stawiać się na komendzie policji, ma też zakaz opuszczania kraju.

Adam Z. przebywał w areszcie rok i trzy miesiące. Decyzją sądu dziś został uchylony tymczasowy areszt wobec mężczyzny. Nadal uważamy, że Adam Z. Popełnił przestępstwo z artykułu 148 - przestępstwo zabójstwa. Nadal uważamy, że materiał dowodowy zgromadzony w sprawie daje podstawy do popierania aktu oskarżenia i do tego, żeby oskarżony za swoje przestępstwo został skazany. Natomiast mając na uwadze treść wyjaśnień oskarżonego, który wielokrotnie zmieniał przebieg wydarzeń nie można było wykluczyć takiego przebiegu, takiej wersji wydarzeń, że sąd oprze się na wyjaśnieniach oskarżonego i wtedy zdaniem sądu może okazać się, że jego zachowanie wyczerpuje znamiona innego przestępstwa. Natomiast określenie momentu, w którym prokurator doszedł do takiego przekonania jest po prostu absurdalne i niemożliwe - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Cieszę się z tego orzeczenia. Uważam je za słuszne i rozsądne, odpowiadające temu, co jest w aktach sprawy - mówi mec. Ireneusz Adamczak, obrońca Adama Z.

Przypomnijmy. Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman. Podczas ostatniej rozprawy sędzia poinformowała o możliwej zmianie kwalifikacji czynu. Być może Adam Z. nie zostanie skazany za zabójstwo, a za nieudzielenie pomocy. A to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do maksymalnie trzech lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro