Reklama
Reklama

Adam Z. wyszedł z aresztu!

fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP
fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

Jest decyzja sądu w sprawie aresztu Adama Z. Mężczyzna może wyjść na wolność, na kolejnych rozprawach w sprawie Ewy Tylman odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Adam Z., który jest oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym, poniedziałkową decyzją sądu opuści areszt. Trafił za kraty w 2015 roku. Do tej pory decyzję o przedłużeniu aresztu tłumaczono tym, że jest duże prawdopodobieństwo iż mężczyzna popełnił zarzucany mu czyn, a dodatkowo jest on zagrożony wysoką karą.

Decyzją sądu Adam Z. nie może opuszczać kraju i musi stawiać się na komisariacie 2 razy w tygodniu. Areszt może opuścić jeszcze w poniedziałek.

Więcej o przełomie w sprawie Ewy Tylman i prawdopodobnej zmianie kwalifikacji czynu Adama Z. pisaliśmy TUTAJ. W sprawie ewentualnej zmiany kwalifikacji obecnie nic nie wiadomo.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 20.02.2017 r., godz. 16.55
    Aktualizacja
    poniedziałek, 20.02.2017 r., godz. 16.55
    Przed godziną 16.00 Adam Z. opuścił areszt przy ul. Młyńskiej. Czekał na niego tłum dziennikarzy, ale oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman nie chciał rozmawiać z mediami. Wsiadł do samochodu swojego adwokata i odjechał najprawdopodobniej w kierunku Piły, skąd pochodzi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro