Reklama
Reklama

Nowy blok Wechty bez pozwolenia na użytkowanie. Mieszkańcy mają parkować kilka kilometrów od domu?

fot. Wechta
fot. Wechta

Właściciele mieszkań w nowym bloku przy ulicy Morzyczańskiej na Ratajach mogą mieć problem z parkowaniem. W budynku znajduje się hala garażowa, ale przy obiekcie miał być parking na 140 miejsc. Dziś go nie ma, a inwestor w dokumentach deklaruje, że mieszkańcy mogą parkować przy... Selgrosie oddalonym od bloku o prawie 3 kilometry.

Gazeta Wyborcza podaje, że w czwartek Łukaszewski nie wydał zgody na użytkowanie bloku przy Morzyczańskiej. Wechta nie wystąpił do UMP o nowe warunki zabudowy. Wskazał natomiast we wniosku o odbiór mieszkań, że miejsca parkingowe są zapewnione przy ulicy Zamenhofa 133, a więc na parkingu przy Selgrosie. Przejście z bloku do Selgrosa to trasa około 1,6 km, jednak podróż autem to już prawie 3 km.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Łukaszewski tłumaczy, że zgodnie z dokumentami miejsca parkingowe mają się znaleźć na działkach, którymi Wechta już nie dysponuje. Powinien więc uzyskać w Urzędzie Miasta nowe warunki zabudowy dla parkingu. Może też odwołać się do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

O problemie dewelopera Wechta pisaliśmy już w marcu ubiegłego roku. Wówczas wyszło na jaw, że Wechta budując nowy blok przy ulicy Morzyczańskiej występując o decyzję o warunkach zabudowy, wskazał, że mieszkańcy nowego bloku będą mogli parkować swoje auta na działce dzierżawionej od spółdzielni. Spółdzielnia umowę wypowiedziała, a inwestor musiał zacząć szukać nowej działki, na której znajdzie się 140 miejsc parkingowych. - Deweloper powinien wystąpić do Wydziału Urbanistyki i Architektury UM z wnioskiem o wydanie nowej decyzji o warunkach zabudowy, ale tylko w zakresie brakujących miejsc parkingowych. We wniosku powinien wskazać działki, na których te miejsca parkingowe mogłyby powstać. Nadzór budowlany w momencie odbioru inwestycji oczywiście będzie sprawdzać legalność parkingu na wskazanej działce czy działkach - mówił w zeszłym roku Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wechta miał podobne problemy przy ulicy Rolnej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro