Reklama
Reklama

Norweski kościół zablokował wykład polskiego antysemity

fot. Tomasz Gzell/PAP

Leszek Żebrowski jest publicystą od lat związanym z mediami Tadeusz Rydzyka. Ostatnio wygłosił dwa wykłady w kościelnych obiektach na terenie Norwegii, ale wiadomo już, że do kolejnych spotkań nie dojdzie. Miejscowy biskup zabronił organizacji spotkań o charakterze politycznym w obiektach należących do kościoła.

Leszek Żebrowski współpracuje z mediami Tadeusza Rydzyka, a ze swoimi wykładami gościł w wielu polskich kościołach. Choć z wykształcenia jest ekonomistą, to jego działalność publicystyczna skoncentrowana jest na historii. Znany jest też ze skrajnie antysemickich poglądów. Ostatnio publicysta dwukrotnie spotkał się ze społecznością polską w Norwegii. W październiku odbyły się spotkania w parafiachDrammen i Stavanger, a w lutym kontrowersyjny publicysta miał wystąpić na terenie biblioteki przy katedrze Świętego Olafa w Oslo -Niestety, doszło do udostępnienia pomieszczeń Kościoła na spotkania i wykłady wątpliwej natury, podczas których występowała osoba o ekstremalnie prawicowych poglądach. Taka sytuacja jest absolutnie nie do przyjęcia - skomentował cytowany przez Gazetę Wyborczą biskup Bernt Ivar Eidsvig i nazwał prezentowane na spotkaniu poglądy sprzecznymi z wartościami chrześcijańskimi.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do zablokowania wykładu doprowadzili Polacy z Norwegii, którzy zebrali informacje na temat Żebrowskiego, przetłumaczyli je na język norweski i przesłali do zwierzchników norweskiego kościoła. Wiadomo jednak, że spotkanie z publicystą nie zostało odwołane i odbędzie się w domu należącym do Związku Polaków w Norwegii. Jego szefem jest znany działacz nacjonalistycznej organizacji Obóz Wielkiej Polski Bogdan Kulas -Leszek Żebrowski przyjeżdża do Oslo. Trzeba odkłamywać historię, bo w historii tkwią źródła zatrucia naszego państwa - napisał działacz OWP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro