Reklama
Reklama

Adam Z. opuści areszt? Decyzja w poniedziałek

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W poniedziałek o godzinie 12.00 rozpocznie się posiedzenie aresztowe w sprawie Adama Z., który jest oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. W piątek sąd poinformował, że możliwa jest zmiana kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy.

W trakcie piątkowej rozprawy zeznawał partner Adama Z. Jego zeznania zostały jednak utajnione. Sędzia na koniec powiadomiła zebranych w sali, że rozważana będzie zmiana kwalifikacji czynu Z. na nieudzielenie pomocy, a to przestępstwo jest zagrożone karą maksymalnie 3 lat więzienia

Z. przebywa w areszcie od ponad roku. Już w piątek jego obrońca zauważył, że rozważania sądu związane ze zmianą kwalifikacji czynu mogą się przełożyć na to, że Z. będzie mógł w końcu opuścić areszt. Posiedzenie w tej sprawie rozpocznie się w poniedziałek o 12.00.

Do tej pory decyzję o przedłużeniu aresztu tłumaczono tym, że jest duże prawdopodobieństwo iż mężczyzna popełnił zarzucany mu czyn, a dodatkowo jest on zagrożony wysoką karą. Dziś, w obliczu ewentualnej zmiany kwalifikacji czynu, argumenty te wydają się być mało przekonujące.

Niezależnie od poniedziałkowej decyzji w sprawie aresztu Adama Z., kolejna rozprawa zaplanowana jest na 21 marca. Wówczas zeznawać będą m.in. siostry Adama Z., a także brat Ewy Tylman.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro