Reklama
Reklama

Manifestacja KOD na pl. Wolności. Kijowski i Pinior w Poznaniu

fot. Jacek Molski

W samo południe na pl. Wolności w Poznaniu rozpoczęła się kolejna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.

Hasłem niedzielnej manifestacji jest Art. 173 Konstytucji RP: "Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz."

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Sądownictwo potrzebuje reform, a sądy powinny funkcjonować lepiej i szybciej. Nie może to jednak oznaczać w praktyce podporządkowywania sądów władzy polityków. Nie może to także oznaczać tworzenia z sędziów dyżurnej "grupy chłopców do bicia" odpowiedzialnej za wszystkie problemy wymiaru sprawiedliwości - informują organizatorzy. Pamiętajmy, że politycy, którzy chcą ograniczać niezależność sądownictwa, pragną tak naprawdę nieograniczonej i pozbawionej nadzoru władzy nad obywatelami! - dodają.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 12:00 na pl. Wolności. W Poznaniu pojawił się też Mateusz Kijowski, który jak już wcześniej informowaliśmy przez część wielkopolskich działaczy KOD nie jest mile widziany. Rzeczywiście zdania są podzielone. Nie znamy wszystkich szczegółów, trudno tak naprawdę zająć jakieś stanowisko w tej sprawie. Przyznam szczerze, że również mam mieszane uczucia. Jednak dopóki nie będę wiedział wszystkiego, nie zajmę konkretnego stanowiska - mówił w ubiegłym tygodniu w rozmowie z portalem Onet Zdzisław Kałek z wielkopolskiego KOD. Na poznańskiej manifestacji zgodnie z zapowiedziami pojawił się też Józef Pinior, legendarny działacz Solidarności, którego CBA podejrzewa o korupcję.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przeszły nad zachodnią Wielkopolską: pożar budynku od pioruna
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro