Reklama
Reklama

Kiedy Lech rozegra mecz rocznicowy?

fot. Roger Gorączniak, archiwum

19 marca Lech Poznań świętować będzie 95. rocznicę powstania. Władze klubu chciałyby rozegrać tego dnia mecz ligowy.

W 26. kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz podejmie Górnika Łęczna. Zespół prowadzony obecnie przez Franciszka Smudę to niezbyt atrakcyjny sportowo przeciwnik, co grozi niewysoką frekwencją na trybunach INEA Stadionu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Lech zdecydował się więc na zorganizowanie akcji "Kibicuj z klasą". Podczas ostatniej jej edycji (mecz z arką Gdynia) stadion wypełnił się po brzegi i zapewne podobnie byłoby tym razem. Mecz rocznicowy zyskałby dzięki temu odpowiednią oprawę.

W piątek Ekstraklasa S.A. opublikowała terminarz 26. kolejki. Wynika z niego, że Kolejorz podejmie Górnika w piątek, 17 marca, o 20:30. To komplikuje plany Lecha: mecz odbyłby się 2 dni przed rzeczywistymi "urodzinami", ponadto dzień powszedni i późna pora utrudnią dotarcie na INEA Stadion młodym uczestnikom akcji "Kibicuj z klasą".

Kolejorz wciąż walczy o zmianę terminu i wspólnie z Ekstraklasą zwrócił się z prośbą do Canal+ o korektę w rozkładzie 26. kolejki. Ostateczne zdanie w tej kwestii ma właśnie oficjalny nadawca telewizyjny rozgrywek. Decyzja zostanie podjęta w poniedziałek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro