Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Sprawa Ewy Tylman: utajniono prawdopodobnie przełomowe zeznania chłopaka Adama Z.

BS
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 19.20
BS | piątek, 17.02.2017 r., godz. 19.20
Sprawa Ewy Tylman: utajniono prawdopodobnie przełomowe zeznania chłopaka Adama Z.
Adam Z. podczas piątkowej rozprawy - fot. Jakub Kaczmarczyk /PAP

O możliwości zmiany kwalifikacji czynu po piątkowej rozprawie poinformowali pełnomocnicy rodziny Ewy Tylman.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już informowaliśmy, zeznania chłopaka Adama Z. zostały utajnione na prośbę zeznającego. Okazuje się jednak, że te zeznania mogą być kluczowe i doprowadzić nawet do zmiany kwalifikacji czynu. Adam Z. może zostać oskarżony o nieudzielenie pomocy - Trzeba pamiętać, że od samego początku ten wątek w tej sprawie był brany pod uwagę i sąd informuje, że może tą sytuację oceniać z punktu widzenia nieudzielenia pomocy. To jest sygnał dla stron, że wnioski dowodowe mogą również składać w zakresie tego przestępstwa. Czasami sąd robi to pod koniec przewodu sądowego, tutaj robi to na dość wczesnym etapie. Ja zakładam, że po to, żeby w sposób lojalny poinformować, że w takim zakresie mogą wnioski dowodowe składać - mówił po rozprawie mecenas Mariusz Paplaczyk.

Pełnomocnik rodziny Ewy Tylman ocenił też dzisiejszy dzień w sądzie - To był ważny dzień w procesie o zabójstwo Ewy Tylman. Usłyszeliśmy w jakim stanie był Adam Z., kiedy dzwonił do swojego partnera, że był zdenerwowany, że mówił płaczącym tonem. Próbował odtworzyć miejsce, w którym jest. A z drugiej strony wiedział doskonale, gdzie się znajduje. Dlatego, że partner jego wspominał, że odbywali tam spacery, to był teren dla niego znany - relacjonował Paplaczyk.

Obrońca Adama Z. zwraca uwagę, że sugestia o zmianie kwalifikacji czynu może nawet skutkować wypuszczeniem oskarżonego z aresztu.  - Rzecz może być istotna dla decyzji sądu w poniedziałek, który będzie procedował w przedmiocie tego, czy przedłużyć tymczasowe aresztowanie w trybie. Jeśli mówi i uprzedza o zmianie kwalifikacji, to rozumiem, że ma wątpliwości co do tego, a w związku z tym ta przesłanka, że oskarżonemu grozi surowa kara, odpada - powiedział Ireneusz Adamczak.