Reklama
Reklama

W przyszyłym tygodniu MPK Poznań podpisze umowę na dostawę nowych tramwajów

fot. Maciej
fot. Maciej

Na początku lutego informowaliśmy, że żaden z uczestników przetargu na dostawę nowych tramwajów dla Poznania, nie złożył odwołania. Dziś wiadomo już, że umowa z firmą Modertrans zostanie podpisana w przyszłym tygodniu.

W przetargu na dostawę do Poznania pięćdziesięciu nowych tramwajów wystartowało trzech oferentów, a najlepsza - choć nie najtańsza - okazała się oferta spółki Modertrans -Nie wpłynęło żadne odwołanie. W związku z tym decyzja o zakupie 50 niskopodłogowych tramwajów od firmy Modertrans jest już przesądzona - mówiła na początku lutego Iwona Gajdzińska z MPK. Dziś już wiadomo, że umowa na dostawę pięćdziesięciu nowych tramwajów zostanie podpisana w najbliższy wtorek.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Poznański Modertrans będzie miał trzydzieści miesięcy na dostarczenie 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych, które wraz z pakietem specjalistycznego wyposażenia, kosztować będą 397 mln zł brutto. Pierwsze pojazdy powinny pojawić się na poznańskich torowiskach latem 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro