Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3

Pijany i nagi komendant wpadł do basenu. Wkrótce straci pracę w policji

sk
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 15.36
sk | piątek, 17.02.2017 r., godz. 15.36
Pijany i nagi komendant wpadł do basenu. Wkrótce straci pracę w policji
asp. Jacek Haas (w środku) w 2012 roku otrzymał wyróżnienie Zasłużony Policjant

W bardzo efektowny sposób swoją przygodę z policją zakończył asp. szt. Jacek Haas, dotychczasowy komendant policji w Szczekocinach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie pisze "Dziennik Zachodni". W ubiegłym roku funkcjonariusz bawił się w jednym z ośrodków wypoczynkowych w powiecie zawierciańskim.

- Był kompletnie nagi, nie miał na sobie ręcznika. Dodatkowo był tak pijany, że nie potrafił utrzymać się na nogach i w pewnym momencie wpadł do basenu, w którym kąpały się dzieci - opisywał jeden ze świadków.

Komendantem szybko zajęli się koledzy, którzy zabrali go z terenu ośrodka. Historia ma jednak ciąg dalszy, bo wieść o wyczynie policjanta dotarła do komendy powiatowej w Zawierciu. - Aktualnie to postępowanie jest w toku, trwa etap zbierania materiału dowodowego - wyjaśnił "Dziennikowi Zachodniemu" Andrzej Świeboda z tamtejszej policji.

31 stycznia rozpoczęła się procedura odwołania komendanta Haasa. 3 dni później on sam złożył raport o zwolnienie, ale ze względu na prowadzone postępowanie dyscyplinarne spotkał się on z odmową.

Dziennikarzom nie udało się skontaktować z policjantem. Na stanowisku ma go zastąpić dotychczasowy zastępca.