Reklama
Reklama

Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych już otwarte

fot. UMP

1 września 2016 roku zamknięto PCŚ przy ulicy Wszystkich Świętych w centrum Poznania. Przeprowadzono tu remont. Dziś z punktu mogą ponownie korzystać mieszkańcy, a tych każdego roku są tysiące.

Poznańskie Centrum Świadczeń odpowiedzialne jest za wypłacanie mieszkańcom świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych czy wychowawczych. Od 1 września mieszkańcy musieli korzystać z punktu przy ulicy Małachowskiego. Obiekt w centrum miasta przechodził bowiem remont.

Przez około pół roku metamorfozę przeszedł punkt obsługi klienta. - Mieści 25 stanowisk obsługi, klimatyzowaną poczekalnię z 70 miejscami siedzącymi, punkt potwierdzenia profilu zaufanego oraz punkt bezpłatnych porad prawnych. Wszystko po to, żeby poznaniacy mogli u nas szybko i wygodnie załatwić swoje sprawy - mówi Grzegorz Karolczyk, dyrektor PCŚ. W punkcie znalazł się także kącik zabaw dla najmłodszych oraz pokój, w którym można nakarmić lub przewinąć dziecko.

Wszystkie prace remontowe zaczęły się w 2015 roku. Najpierw remontowano piwnice (znaleziono w nich fundamenty gotyckiego kościoła - są dziś wyeksponowane) i instalowano system przeciwpożarowy. Jeszcze w tym roku budynek ma natomiast zyskać nową elewację.

PCŚ odwiedzają tysiące poznaniaków. To tutaj można złożyć wniosek o świadczenie 500+ czy inne świadczenia rodzinne lub opiekuńcze. Tutaj przyznawane są także dodatki mieszkaniowe, zasiłki szkolne oraz karty dla rodzin 3+. Obiekt jest otwarty od poniedziałku do piątku. Najdłużej przyjmuje poznaniaków w poniedziałki - od 7.30 do 16.00. Od wtorku do czwartku załatwimy tu sprawę od 7.30 do 15.30, a w piątek do 15.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro