Reklama
Reklama

Park Rataje: PIM wybiera wykonawcę. Jest przetarg

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie prac polegających na budowie Parku Rataje.

Początkowo liczono, że przetarg uda się ogłosić w 2016 roku, ale tak się nie stało. Dziś w końcu mieszkańcy okolic terenu, który wkrótce zostanie parkiem, mają powody do zadowolenia. Ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Przedmiot zamówienia obejmuje także usługi i dostawy związane z wykonywanymi robotami budowlanymi, a w zakres zamówienia wchodzą, m.in.: roboty przygotowawcze wraz z inwentaryzacją położenia wszystkich istniejących instalacji, budowę ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowę skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury.

Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do PIM do 10 marca. Przypomnijmy, że na początku lutego na tym terenie rozpoczęła się wycinka drzew i krzewów, które są w kolizji z przyszłą infrastrukturą lub instalacjami. Część roślin zakwalifikowano do wycinki ze względu na ich zły stan.

Mieszkańcy Rataj od lat czekają na powstanie parku pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 21 milionów złotych. Około 13 milionów pochodzić będzie z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkie prace mają się zakończyć latem przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro