Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

Ważny polityk PiS: Tusk może usłyszeć zarzuty. Za afery Ciech i Amber Gold?

sk
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 10.14
sk | piątek, 17.02.2017 r., godz. 10.14
Ważny polityk PiS: Tusk może usłyszeć zarzuty. Za afery Ciech i Amber Gold?
fot. PAP/Leszek Szymański

- Coraz głośniej mówi się o ewentualnych zarzutach dla Donalda Tuska - twierdzi Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego był gościem radia RMF FM. Był pytany m.in. o brak polskiego poparcia dla Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. - Malta, która ma prezydencję w Unii Europejskiej, nie zgłosiła się jeszcze do rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast jest sprawa, o której mówi się coraz głośniej w kuluarach, o potencjalnych zarzutach wobec pana Tuska - tłumaczył Czarnecki.

Według gazety "Financial Times" Jarosław Kaczyński w rozmowie z Angelą Merkel zasugerował możliwość wystawienia europejskiego nakazu aresztowania za Donaldem Tuskiem. - Nie chcę komentować publikacji brytyjskiej gazety, choć bardzo ważnej, prestiżowej i wpływowej. Natomiast jest faktem, że każdy kto nawet funkcjonuje w Brukseli, ale ma ucho nastawione na Polskę, słyszy o różnych zarzutach, które mogą się pojawić wobec pana Tuska - stwierdził Czarnecki.

Eurodeputowany unikał sformułowania konkretnych zarzutów, często powołując się na bliżej nieokreślone źródła. - Wiele osób twierdzi, że rola pana przewodniczącego Tuska w takich aferach jak afera Ciech, afera Amber Gold czy także w kwestii  tragedii smoleńskiej, zarówno przed - sfera przygotowania wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i tego, co się działo po tragedii - to są rzeczy, które mogą w sposób bardzo poważny - w sensie formalnoprawnym - uderzyć w przewodniczącego Tuska.