Reklama
Reklama

Kolejna rozprawa Adama Z.: tym razem przesłuchają partnerów Ewy Tylman i Z.

O 9.00 rozpocznie się trzecia rozprawa w procesie Adama Z. Tym razem przesłuchani mają zostać m.in. partnerzy Ewy Tylman oraz Adama Z.

Proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym rozpoczął się 3 stycznia. Na piątek zaplanowano trzecią rozprawę. Zeznawać mają partner Ewy Tylman Adam O., a także partner Adama Z. - Dominik M. Wśród zeznających jest jeszcze dwóch mężczyzn - Bartosz J. oraz Sławomir S. Na ostatniej rozprawie, która odbyła się 17 stycznia, zeznań nie zdążył złożyć brat Ewy Tylman - zrobi to w piątek.

Przypomnijmy - na pierwszej rozprawie Adam Z. tłumaczył, że nie zabił Ewy Tylman i "został wplątany w tę sprawę". Na drugiej rozprawie zeznania składali siostra Adama Z., a także policjanci, których zeznania stały się podstawą aktu oskarżenia. Funkcjonariusze zeznali, że w rozmowie z nimi Adam Z. przyznał się do zabójstwa Ewy Tylman. Relacjonowali, że mężczyzna nie tylko opisał jak zaciągnął Tylman do rzeki, ale też to pokazał i komentował przy tym, że była bardzo ciężka.

W piątkowej rozprawia, tak jak w dwóch poprzednich, może uczestniczyć publiczność, która otrzymała karty wstępu.

  • Aktualizacja
    piątek, 17.02.2017 r., godz. 09.04
    Aktualizacja
    piątek, 17.02.2017 r., godz. 09.04
    Podobnie jak na drugiej rozprawie sąd zdecydował, że media będą mogły upublicznić zeznania świadków dopiero po jej zakończeniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro