Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński do Angeli Merkel: Za Donaldem Tuskiem może zostać wystawiony nakaz aresztowania

fot. wikimedia
fot. wikimedia

W tym roku kończy się kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europy. Donald Tusk może liczyć na poparcie wszystkich członków Unii Europejskiej z wyjątkiem Polski. Jarosław Kaczyński miał ostatnio przekazać Angeli Merkel, że za byłym polskim premierem może zostać wystawiony europejski nakaz aresztowania.

Sprawie reelekcji przewodniczącego Rady Europejskiej przygląda się Financial Times. Brytyjscy dziennikarze zwracają uwagę, że Donald Tusk może liczyć na poparcie właściwie wszystkich członków Unii Europejskiej. Oficjalnej decyzji wciąż nie ma, ale sprzeciw ma zgłaszać jedynie Polska -To, co byłoby rutynową decyzją o przedłużeniu o 2,5 roku kadencji, okazało się sprawą nadzwyczaj sporną z powodu toksycznych relacji Tuska z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim - pisze FT i powołuje się na rozmowę Jarosława Kaczyńskiego z kanclerze Angelą Merkel, która gościła ostatnio w Polsce.

Brytyjscy dziennikarze powołują się na informacje dwóch wysokich rangą dyplomatów UE, którzy twierdzą, że Jarosław Kaczyński zasugerował niemieckiej kanclerz, że Polska może wysłać za Donaldem Tuskiem europejski nakaz aresztowania. Do doniesień gazety odniósł się sam Donald Tusk, którzy w serwisie Twitter napisał -I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić? Swój komentarz uzupełnił uśmiechniętą emotikonką.

Wybór nowego szefa RE powinien zostać rozstrzygnięty na marcowym szczycie UE w Brukseli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro